+48 22 300 34 20 biuro@isseimi.pl

Czym się kierować w wyborze kosmetyków do salonu?

kosmetyki do salonu

Czym się kierować w wyborze kosmetyków do salonu?

Powodzenie stosowanych zabiegów kosmetycznych zależy w dużej mierze od doświadczenia i profesjonalizmu kosmetologa. Jednak dopiero w połączeniu z właściwie dobranymi kosmetykami, możemy w pełni korzystać z dobrodziejstwa oferowanego przez gabinety kosmetyczne, tym bardziej, jeśli rozpoczętą w nim pielęgnację, można kontynuować w domu. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami doboru kosmetyków do salonu, by cieszyć się satysfakcjonującymi wynikami.

Dlaczego wybór kosmetyków od profesjonalnego producenta jest ważny?

Wizyta w gabinecie kosmetycznym wiąże się zawsze z wysokimi oczekiwaniami. Używane kosmetyki powinny odznaczać się skutecznością, którą gwarantują nowoczesne technologie oraz najwyższej jakości składniki stosowane do ich produkcji. Profesjonalne preparaty charakteryzują się wysokim stężeniem substancji aktywnych regulujących funkcje skóry i stymulujących ją do odbudowy oraz regeneracji. Dzięki temu widzimy poprawę w kondycji skóry natychmiastowo, już po jednym zabiegu. Co ważne efekt osiągnięty w wyniku zabiegu kosmetycznego można wzmacniać i utrzymywać za sprawą kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji domowej, stanowiących kontynuację i uzupełnienie preparatów zastosowanych w gabinecie. Kosmetyki przeznaczone dla salonów kosmetycznych odznaczają się najwyższym stopniem bezpieczeństwa, czego potwierdzeniem są atesty oraz sprawdzone testami działanie. Preparaty dedykowane salonom kosmetycznym cieszą się dużym zaufaniem, ponieważ pochodzą od sprawdzonego producenta korzystającego z najnowszych osiągnięć naukowych oraz posiadającego własne zaplecze laboratoryjne. Ponadto odpowiedzialny producent kontroluje sposób i zakres dystrybucji oferowanych produktów. Szczególny nacisk kładzie na przygotowanie merytoryczne i fachowe osób tym się zajmujących. Zamawiając kosmetyki profesjonalne u autoryzowanego dystrybutora, możemy być pewni wsparcia i pomocy ze strony konsultanta monitorującego nasze zlecenia. Jest to zawsze cenne w przypadku zaistnienia niespodziewanych sytuacji związanych, na przykład z reakcją alergiczną klientki na zastosowany kosmetyk. Wówczas wiemy, z kim bezpośrednio należy się skontaktować.

Jak dobrze skompletować kosmetyki do gabinetu?

Zabieg wykonywany przy użyciu profesjonalnych preparatów, których nie kupimy w zwykłym sklepie, odbierany jest jako ekskluzywny i nowoczesny. Ich formuły zostały tak opracowane, aby korzystanie z nich było łatwe i nie wymagało skomplikowanych procedur. Dzięki czemu klientka nie czeka zbyt długo na przygotowanie do zabiegu, a może skoncentrować się na przyjemnych doznaniach. W kosmetologii najlepsze efekty osiągamy poprzez działania wykorzystujące synergię. Połączenie aktywnych składników o najwyższej jakości ze świadomym i skoncentrowanym na potrzebach działaniem gwarantuje najlepsze wyniki. Dlatego, kiedy wybieramy kosmetyki do zabiegów, warto zaopatrzyć się w preparaty należące do tej samej serii. Dzięki temu pracujemy z preparatami, których składy są zbliżone lub mają dopełniające się działanie. Korzystanie z produktów należących do tej samej linii pozwala ustrzec się przed podrażnieniami, do jakich może dojść w wyniku interakcji składników kosmetyków pochodzących z różnych serii lub od innych producentów. Podczas wybierania preparatów do salonu powinniśmy zwracać uwagę na ich jakość oraz funkcjonalność. Wśród kosmetyków salonowych powinny się znaleźć profesjonalne produkty do:

  • Demakijażu i oczyszczania,
  • Złuszczania,
  • Tonizacji,
  • Nawilżania, regenerowania i ujędrniania
  • Specjalistycznych zabiegów,
  • Masażu.

Działanie zabiegu kosmetycznego można wzmocnić i przedłużyć, jeśli umożliwimy klientce nabycie zastosowanego profesjonalnego kosmetyku do pielęgnacji domowej. Produkty takie, choć odznaczają się specjalistycznym składem i oddziaływaniem, to są niezwykle proste i przyjemne w zastosowaniu. Jednocześnie możemy zaproponować schemat dbania o urodę dopasowany do potrzeb skóry z wykorzystaniem produktów oferowanych w salonie kosmetycznym.

Author Info

isseimi.pl