Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2492

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2496

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3468
Zastanawiasz się jak peptydy wpływają na skórę? Wejdź na naszego bloga i poznaj najważniejsze informacje oraz dowiedz się czy peptydy są bezpieczne w użyciu.Jak peptydy działają na skórę? – Isseimi
+48 22 300 34 20 biuro@isseimi.pl

Jak peptydy działają na skórę?

peptydy na skórę

Jak peptydy działają na skórę?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, powinniśmy najpierw dowiedzieć się czym są peptydy.

Peptydy to fragmenty białek, to malutkie cząsteczki organiczne, które są w stanie penetrować skórę i efektywnie w niej działać.

Peptydy, podobnie jak kwas hialuronowy, naturalnie występują w naszym organizmie. Powstają w wyniku biosyntezy białek (proces prowadzący do wytworzenia cząstek białka). Tworzą płaszcz ochronny dla naskórka i stymulują skórę do tworzenia białek podporowych tj. kolagenu.

Jakie rodzaje peptydów wyróżniamy?

Peptydy, z powodu mechanizmów działania, dzielimy na:

  • rozkurczające – działanie przeciwzmarszczkowe (alternatywa dla toksyny botulinowej bez negatywnego działania toksycznego)
  • transportujące – przenoszą składniki aktywne do głębszych warstw skóry
  • sygnałowe – poprawiają wygląd skóry

Najcenniejszymi peptydami są peptydy pochodzenia naturalnego. Występują one w produktach roślinnych (jedwab, pszenica, ryż) i pochodzenia zwierzęcego (mleko). Są produktem czystym chemicznie co warunkuje jego wysoką jakość. Najczęściej występującym peptydem w kosmetyce są peptydy biomimetyczne, które naśladują związki naturalnie występujące w organizmie.

Peptydy w kosmetyce. Jakie znajdują zastosowanie?

Peptydy mają szerokie spectrum działania: ujędrniają, wygładzają, działają regenerująco, poprawiają ogólną kondycje skóry. Wpływają na włókna kurczliwe rozluźniając je, co zapobiega powstawaniu zmarszczek. Chronią skórę przed utratą wody. Wzmacniają naczynia krwionośne.

Po kosmetyki z peptydami sięgamy, gdy skóra zaczyna tracić jędrność, elastyczność. Peptydy wzmacniają naturalną barierę skóry, sprawiając, że będzie ona mniej podatna na powstawanie nowych bruzd i zmarszczek mimicznych.

Jak stosować kosmetyki z peptydami?

Efekty kuracji peptydowej są widoczne po kilu – kilkunastu tygodniach stosowania.

Peptydy są bezpieczne w użyciu. Nie powodują podrażnień i możne je łączyć z innymi produktami (oprócz kwasów złuszczających). Preparaty z peptydami mogą być stosowane przez każdą kobietę, która chce walczyć oznakami starzenia lub pragnących opóżnić ten proces.

Author Info

isseimi.pl