Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2492

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2496

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3468
Czy istnieją sposoby, by stymulować produkcję kolagenuJak pobudzić syntezę kolagenu w organizmie? – Isseimi
+48 22 300 34 20 biuro@isseimi.pl

Jak pobudzić syntezę kolagenu w organizmie?

kosmetyki z kolagenem

Jak pobudzić syntezę kolagenu w organizmie?

Kolagen – wszyscy znamy nazwę tego białka, które znajduje się w każdym organie naszego ciała. Jego obecność zapewnia nam zdrowie, witalność i sprawność. Wszystkich nas dotyka jego coroczna utrata, ale to przede wszystkim kobiety odczuwają negatywne skutki jego zmniejszonej produkcji. Czy istnieją zatem sposoby, by wpłynąć na jego syntezę?

Batalia o kolagen

Kolagen stanowi podstawowy składnik substancji międzykomórkowej. Produkowany jest głównie w fibroblastach komórek. Odpowiada za wiele funkcji, przede wszystkim jest podstawowym budulcem tkanek, tworząc niejako rusztowanie dla pozostałej konstrukcji naszego ciała. Jego obecność gwarantuje procesy gojenia ran, ale też odnowy i przeżywalności komórek, a to one stanowią tajemnicę młodości.

Niestety to cenne białko po 25 roku życia zaczyna być produkowane w coraz mniejszym stopniu. Szacuje się, że po 60 roku życia zdolność do jego syntezy całkowicie zanika. Boleśnie ten fakt odczuwa nasza skóra, gdyż, aż 70-80% jej składu stanowi kolagen. W przypadku skóry kolagen oprócz budowy i odnowy tkanek odpowiada za poziom nawilżenia skóry. Jego utrata sprawia, że skóra staje się wiotka, mało elastyczna oraz naznaczona załamaniami, czyli zmarszczkami. Intensywność tego zjawiska szczególnie wyraźnie widzimy w wyglądzie twarzy. Z każdym rokiem dostrzegamy postępujący zanik rysów, brak napięcia oraz bruzdy.

Wiadomo, że o syntezę kolagenu można zawalczyć, prowadząc zdrowy tryb życia. Kluczową rolę odgrywa dieta, przy czym powinniśmy zadbać o produkty stymulujące organizm do samodzielnego wytwarzania kolagenu. W codziennych posiłkach powinny pojawiać się składniki zawierające bogactwo witaminy C, ale też witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Niezwykle cenne są nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6. Minerały sprzyjające produkcji kolagenu to: miedź, cynk, siarka oraz selen. To oznacza, że powinniśmy jeść w urozmaicony sposób, czyli codziennie owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, odpowiednio często tłuste ryby, orzechy i rośliny strączkowe.

Na pewno należy unikać żywności przetworzonej, zwłaszcza zrezygnować z cukrów prostych. Kolagenowi wyraźnie szkodzi opalanie się oraz palenie papierosów. Natomiast pozwala utrzymać jego poziom aktywność fizyczna. Suplementacja kolagenem zwłaszcza w postaci płynnej może poprawić jakość produkcji własnego kolagenu przez organizm.

Kosmetyki profesjonalne w walce o syntezę kolagenu

Naturalną reakcją na informację o traconym kolagenie przez skórę jest poszukiwanie kosmetyku, który ten deficyt wyrównałby. Niestety takiej praktyce przeciwdziała sama skóra. Jej zwarta warstwa zewnętrzna nie przepuści do głębszych rejonów cząsteczek kolagenu wyróżniających się skądinąd sporą wielkością.

Konieczne zatem jest poszukanie innego rozwiązania – znalezienie kosmetyku, który pobudzi syntezę kolagenu w tkankach skóry. Takie właściwości wykazują produkty profesjonalne zawierające komórkowe czynniki wzrostu. Mowa tu o peptydach zdolnych przekazać komórkom informacje o potrzebie różnicowania się i dzielenia. Działanie czynników wzrostu powinno być skojarzone, ale za syntezę kolagenu szczególnie odpowiada czynnik wzrostu fibroblastów (FGF). Tak, jak pamiętamy, to w fibroblastach produkowany jest nasz kolagen.

Przenikanie czynników wzrostu zapewnia unikalna opatentowana technologia, która opiera się na zamknięciu aktywnej substancji w cząsteczce liposomów. Dzięki tej metodzie kompleks czynników wzrostu wnika dostatecznie głęboko, gwarantując zdumiewające wyniki w walce o zachowanie młodego i atrakcyjnego wyglądu.

Author Info

isseimi.pl