Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2492

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2496

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3468
Na czym polega mezoterapia mikroigłowa i jakie daje efekty?Jakie efekty daje mezoterapia mikroigłowa? – Isseimi
+48 22 300 34 20 biuro@isseimi.pl

Jakie efekty daje mezoterapia mikroigłowa?

mezoterapia igłowa

Jakie efekty daje mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa to bardzo skuteczny zabieg wpływający na odmłodzenie skóry oraz jej regeneracje. Jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym. Może być stosowana nawet u osób z cerą wrażliwą, cienką i delikatną.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry, za pomocą gęstych nakłuć, preparatów odżywczych, rewitalizujących i koktajli witaminowych. Podczas nakłuwania na skórze pojawiają się mikrokanaliki, dzięki którym składniki aktywne są transportowane do głębszych warstwy skóry.

Do zabiegu wykorzystywane jest urządzenie typu roller (ma postać wałka obrotowego z niewielkimi igłami, wyposażonego w rączkę) lub dużego długopisu z końcówką nakłuwającą (dermapen). Najczęściej przeprowadzanym zabiegiem jest mezoterapia mikroigłowa twarzy oraz szyi i dekoltu, ale również ramion, grzbietów dłoni, brzuch, pośladków.

Koktajle do mezoterapii mają w swoim składzie witaminy (A,C,E), peptydy, aminokwasy i kwas hialuronowy. Do mezoterapii wykorzystywane jest także osocze bogatopłytkowe (jest to specjalistycznie odwirowana krew pacjenta).

Nasza oferta obejmuje profesjonalne kosmetyki do zabiegów na twarz i ciało, w tym również koktajle do mezoterapii mikroigłowej oraz kosmetyki do stosowania po zabiegu.

Efekty mezoterapii mikroigłowej

Mezoterapia mikroigłowa wywołuje stan zapalny tkanki, co zmusza skórę do rozpoczęcia intensywnej regeneracji. Po zabiegu skóra jest zazwyczaj zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Jest to naturalna reakcja organizmu.

Aby efekty były zauważalne, należy przeprowadzić serie zabiegów (4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach), dzięki którym zostanie poprawiona elastyczność i napięcie skóry, warstwa naskórka ulegnie pogrubieniu, blizny po przebytym trądziku staną się mniej widoczne, a drobne zmarszczki i przebarwienia ulegną wygładzeniu. Zmniejszona zostanie również widoczność popękanych naczynek czy zasinień pod oczami, ponieważ skóra po mezoterapii staje się grubsza. Mezoterapia mikroigłowa pobudza skórę do tworzenia kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Wpływa korzystnie na poprawę mikrokrążenia w skórze.

Mezoterapia mikroigłowa – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegi mezoterapia mikroigłowej to:

 • ciąża i okres laktacji,
 • widoczne stany zapalne skóry,
 • infekcje grzybicze, bakteryjne oraz wirusowe skóry,
 • alergie na składniki aplikowanego preparatu,
 • terapia pochodnymi witaminy A (do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia),
 • zmniejszenie krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • zabiegi chirurgiczne wykonane w obrębie miejsca mezoterapii (do 3 miesięcy po ingerencji chirurgicznej),
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne (np. łuszczyca, SM, bielactwo),
 • depilacja (do 1 miesiąca po), golenie (do 24 h po) miejsca poddanego mezoterapii.

Author Info

isseimi.pl