+48 22 300 34 20 biuro@isseimi.pl

Kosmetyki z ozonem – dlaczego warto w nie inwestować?

ozon w kosmetykach

Kosmetyki z ozonem – dlaczego warto w nie inwestować?

Ozon – trójatomowa postać tlenu, choć wykazuje silne działanie odkażające, to jednocześnie jest bardzo nietrwały. Mimo to naukowcy nie ustają w dalszym odkrywaniu jego właściwości, dlatego znalazł zastosowanie również we współczesnej kosmetologii. Jakie właściwości tego gazu wykorzystuje się w kosmetykach? Zapraszamy do lektury tekstu.

Dlaczego ozon stosuje się w kosmetykach?

Ozon to gaz naturalnie występujący w naturze. Powietrze jest nim nasycone szczególnie po burzy, ponieważ powstaje na skutek wyładowań elektrycznych. Dla życia na naszej planecie jest ważny ze względu na zdolność pochłaniania części promieniowania słonecznego, tzw. nadfioletu. Jednocześnie jest substancją niszczącą skutecznie bakterie, wirusy i grzyby. Z tego powodu znalazł zastosowanie w medycynie już w drugiej połowie XIX wieku i po dziś dzień sprawdza się wtedy, gdy zawodzą inne środki farmaceutyczne. Jego skuteczność nie mogła ujść uwadze medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Kosmetyki z ozonem sprawdzają się wtedy, gdy wymaga zastosowania jego działanie przeciwbakteryjne. Jednak nieustająca walka z oznakami upływu czasu sprawiła, że odkryto również jego właściwości odżywcze i odbudowujące. Ozon wspomaga procesy dotleniania niezbędne, by utrzymać zdrowy i młody wygląd skóry.

Jakie korzyści zapewnia stosowanie kosmetyków z ozonem?

Ozon znalazł zastosowanie w kosmetykach ze względu na swe dobroczynne właściwości. Kosmetologia odkryła także kolejne jego zalety. Warto przypomnieć, że wiele kosmetyków wykazuje nieskuteczne działanie, ponieważ ich aktywność ogranicza się do powierzchni naskórka, gdyż nie mają szans na przedostanie się przez warstwę rogową skóry. Natomiast ozon za sprawą swoich właściwości ułatwia transport pozostałych aktywnych składników do głębszych warstw skóry. Tym samym podnosi efektywność całego preparatu, czego dowodem jest poprawa stanu skóry. Kosmetyki z ozonem wykazują skuteczne działanie w następujących przypadkach:

  • Naprawa struktury skóry – dogłębne działanie kosmetyków z ozonem wykorzystuje się w leczeniu zmian skórnych związanych z przerwaniem jej ciągłości i uszkodzeniem bądź zniekształceniem struktury. Ozon zawarty w preparatach wraz z innymi aktywnymi składnikami poprawia wygląd skóry dotkniętej rozstępami czy bliznami potrądzikowymi.
  • Działanie wybielające – kosmetyki zawierające ozon normalizują produkcję melaniny. Poprawie ulega wygląd skóry z plamami wywołanymi działaniem promieni słonecznych lub zakłóconą gospodarką hormonalną.
  • Działanie przeciwstarzeniowe – połączenie ozonu wraz z koktajlem składników aktywnych pomaga regenerować skórę, wygładza płytkie oraz głębokie zmarszczki. Cera odzyskuje jędrność oraz młodzieńczy blask.
  • Redukcja tkanki tłuszczowej – ozon ułatwia działanie składników wykazujących skuteczność w rozbijaniu gromadzących się skupisk tłuszczu widocznych jako celulit.
  • Działanie ujędrniające – O3 wspomaga działanie naskórkowego czynnika wzrostu (EFG), aby skutecznie likwidować symptomy wiotczenia skóry.

Skuteczne działanie ozonu zapewnia zamknięcie go w cząsteczkach liposomowych. Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii ozon zachowuje aktywną postać i uwalniany jest dopiero w głębszych warstwach skóry.

Author Info

ad31is46seimi