Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2492

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2496

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3468
W jaki sposób wykorzystuje się jad pszczeli w kosmetykachZastosowanie jadu pszczelego w kosmetyce – Isseimi
+48 22 300 34 20 biuro@isseimi.pl

Zastosowanie jadu pszczelego w kosmetyce

jad pszczeli w kosmetyce

Zastosowanie jadu pszczelego w kosmetyce

Użądlenie przez pszczołę nie należy do miłych doświadczeń. Tymczasem medycyna i kosmetologia odkrywają nieustannie właściwości lecznicze i pielęgnacyjne jadu pszczelego. W naszym wpisie opowiemy, w jaki sposób można wykorzystać jad pszczeli w kosmetykach.

Co ma w sobie cennego jad pszczeli?

Jad pszczeli podobnie tak, jak jad żmii jest silną trucizną. Tymczasem zastosowany w odpowiednio małej dawce wykazuje właściwości lecznicze. Badania medyczne wykazują efektywność jadu pszczelego w walce z zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi. Przed osobami cierpiącymi na przewlekłe choroby immunologiczne pojawia się nadzieja na skuteczną terapię. Trwają próby w zwalczaniu chorób onkologicznych, a nawet HIV za pomocą preparatów zawierających apitoksynę, czyli jad pszczeli.

Chociaż właściwości jadu pszczelego i sposób jego oddziaływania na nasze organizmy wymagają dalszych badań, wiadomo, że jego podanie wywołuje odpowiedź immunologiczną organizmu. Naturalna skłonność naszego ciała do samoobrony stanowi podstawę procesów regeneracyjnych. Z tego powodu jad pszczeli zainteresował biotechnologów pracujących w laboratoriach kosmetycznych. Jego właściwości mogą być zastosowane w terapii anti-aiging oraz w przeciwdziałaniu niedoskonałościom skóry.

Jak działają kosmetyki z jadem pszczoły?

Tajemnicą młodo wyglądającej skóry jest jej zdolność do produkowania nowych komórek, których fibroblasty odpowiadają za wytwarzanie kolagenu i elastyny. Obecność tych białek zapewnia skórze jędrność, sprężystość oraz właściwe napięcie. Po 25 roku życia nasze komórki zaczynają się rozleniwiać i produkują coraz mniej kolagenu oraz elastyny. Terapie anti-aiging w swoim działaniu skupiają się na tym, aby ten proces wydłużyć i zintensyfikować dzięki odpowiedniej stymulacji.

W tej roli doskonale sprawdzają się kosmetyki z jadem pszczelim, który poprawia w warstwach skóry mikrokrążenie. W ten sposób komórki są dotlenione i otrzymują właściwą dawkę substancji odżywczych. Ponadto jad pszczeli prowokuje komórki do odnowy i aktywnej produkcji kolagenu oraz elastyny. Efekty widzimy we wzmocnionej barierze ochronnej skóry, ale też w wyraźnym jej napięciu i wygładzeniu.

Naturalny jad pszczeli jest bardzo cenną substancją. Jego pozyskanie, chociaż zgodnie z deklaracjami bezpieczne dla pszczół, wciąż budzi kontrowersje. Zrozumiałą koleją rzeczy stały się starania, aby metodą laboratoryjną pozyskać substancję odpowiadającą jego właściwościom. Taki innowacyjny składnik zastosowano w preparatach marki Isséimi. Krem i serum z udziałem składnika odpowiadającego właściwościom jadu pszczelego przywracają skórze natychmiastowo młody i świetlisty wygląd. Regularne ich stosowanie pozwala zaobserwować wygładzenie zmarszczek, zwłaszcza mimicznych.

Działanie jadu pszczelego wzmacnia kompozycja pozostałych składników aktywnych, czyli peptydów zbliżonych do tych, które naturalnie występują w skórze. Natomiast kwas hialuronowy odpowiada za utrzymanie poziomu nawilżenia, a alantoina łagodzi podrażnienia. Nie bez znaczenia jest też opatentowany przez nasze laboratoria system przenoszenia substancji aktywnych w głąb skóry. Możliwe jest to dzięki temu, że w kosmetykach stosuje się aminokwasy oraz mleczany o małej budowie cząsteczkowej z łatwością przenikające do komórek skóry. Preparaty z jadem pszczelim posiadają aksamitną konsystencję. Szybko się wchłaniają, nie pozostawiają lepkiej warstwy ani nie obciążają skóry. Ich stosowanie zapewnia komfort i przyjemne doznania.

Author Info

isseimi.pl