+48 22 300 34 20 biuro@isseimi.pl

Dlaczego kosmetyki w salonie są lepsze od sklepowych?

zabieg pielęgnacyjny

Dlaczego kosmetyki w salonie są lepsze od sklepowych?

Korzystając z zabiegów w salonach kosmetycznych oczekujemy, by zapewniały natychmiastowy efekt upiększający o jak najdłuższym działaniu. Odpowiedzią na te potrzeby są niepowtarzalne formuły kosmetyków przeznaczonych do zastosowania w gabinetach. Jakie czynniki sprawiają, że przewyższają one skutecznością popularne produkty sklepowe?

Co wyróżnia kosmetyki z salonu?

Preparaty przygotowane do wykorzystywania w salonie odznaczają się oryginalnością i unikatowością. Powstają one w laboratoriach, gdzie nieustannie doskonali się ich formuły. To one w zasadniczy sposób odróżniają kosmetyki salonowe od sklepowych. Kosmetyki do użytku profesjonalnego zawierają składniki aktywne w skoncentrowanej ilości. Konieczność zagwarantowania skutecznego działania zastosowanych formuł sprawia, że poświęca się wiele uwagi temu, aby zapewnić im przenikanie do najgłębszych warstw skóry. Przetransportowane dzięki systemowi liposomów mogą stopniowo uaktywniać się w miejscu docelowym, by objąć działaniem właściwe strefy, zwłaszcza skóry właściwej. Jednocześnie ich dobroczynny wpływ odczuwają także powierzchniowe warstwy skóry. Zatem preparat salonowy cechuje swoista wszechstronność niedostępna produktom drogeryjnym. Składniki aktywne pomimo swej nieocenionej skuteczności same są bardzo wrażliwe i podatne na utratę właściwości. Dlatego formulacje preparatów profesjonalnych wymagają zastosowanie patentów utrzymujących ich aktywność oraz stabilne stężenie do momentu wykorzystania. Na uwagę zasługuje ograniczona dostępność kosmetyków gabinetowych, które z racji zaawansowanej technologii oraz zawartości skoncentrowanych składników powinny zawsze być pod kontrolą profesjonalnych kosmetologów.

Dlaczego kosmetyki dla gabinetów kosmetycznych są skuteczniejsze?

Wysoce zaawansowana technologia oraz poszukiwania zarówno nowych składników, jak i sposobów korzystania z nich, mają związek z wysokimi oczekiwaniami w stosunku do kosmetyków w salonie. Produkty do profesjonalnych zabiegów zapewniają niemal natychmiastową poprawę kondycji skóry. Osiąga się to dzięki wykorzystaniu aktywnych składników o potwierdzonym działaniu. Do szczególnie cennych substancji zaliczamy witaminy C i E, kwasy tłuszczowe oraz aminokwasy. Trudne do przecenienia efekty zapewnia zastosowanie czynników wzrostu oraz peptydów. Ich stężenie oraz połączenie powalają na zaspokojenie wszystkich potrzeb skóry, spośród których najważniejsze jest zapewnienie nawilżenia we wszystkich partiach. Profesjonalny kosmetyk wykazuje się wielofunkcyjnością, bo odżywia i pobudza skórę do regeneracji oraz walki z utratą jędrności. Przy tych wszystkich zaletach preparaty w salonie umożliwiają stworzenie indywidualnych programów pielęgnacyjnych poprzedzonych dokładną analizą potrzeb skóry przeprowadzoną przez kosmetologa. Równocześnie, ufając doświadczeniu kosmetologa, możemy liczyć na dobór kosmetyków do pielęgnacji domowej wykorzystujących te same składniki aktywne, których użyto podczas zabiegu kosmetycznego. Tym samym wzmocnimy i przedłużymy jego działanie pielęgnacyjne, ale też uchronimy się przed ryzykiem podrażnień wywołanych interakcją domowego kosmetyku z preparatem użytym w gabinecie kosmetycznym. Pamiętajmy, że spójna pielęgnacja odgrywa zasadniczą rolę w utrzymaniu dobrego stanu skóry. Nierzadko to nieodpowiednio dobrane kosmetyki stają się przyczyną wielu problemów dermatologicznych, osłabiając naturalne funkcje skóry, wywołując podrażnienia. Szczególnie osoby borykające się z trądzikiem, przebarwieniami czy posiadające cerę wrażliwą i reaktywną powinny rozważnie korzystać z kosmetyków. Z pomocą kosmetologa możemy skompletować preparaty do demakijażu oczyszczania twarzy, kremy do pielęgnacji dziennej i nocnej oraz pod oczy. W przypadku wątpliwości można skorzystać z próbek wybranych kosmetyków. Jeśli uważamy, że kosmetyki gabinetowe oferowane są w zbyt wygórowanych cenach, zwróćmy uwagę, że w zamian otrzymujemy preparaty wyprodukowane z najlepszych jakościowo składników oraz przy udziale najnowszych technologii. Zadbana i zdrowa cera wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, co przekłada się na nasze pozytywne relacje z otoczeniem, a to są kwestie trudne do przecenienia.

Author Info

ad31is46seimi