Pędzle do makijażu, których potrzebujesz

Perfekcyjny makijaż w domowym zaciszu jest na wyciągnięcie ręki. Aby jednak osiągnąć pożądany efekt, potrzebujesz kilku czynników: wiedzy, odrobiny wprawy, sprawdzonych kosmetyków oraz odpowiednich akcesoriów. To właśnie pędzle do makijażu będą dziś zajmować nas szczególnie. Wyjaśniamy, czy musisz od razu inwestować w profesjonalne pędzle, jakie kupić na początek i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

1. Pędzle do makijażu – po co w ogóle są ci potrzebne?

2. Jakie pędzle są najlepsze?

3. Rodzaje pędzli do makijażu

4. Zestaw czy pojedyncze pędzle do makijażu?

Ile powinny kosztować godne polecenia pędzle do makijażu? Rozpiętość cenowa jest dość szeroka – najtańsze przeznaczone do aplikowania i rozcierania cieni to koszt zaledwie kilku złotych, najdroższe mogą kosztować kilkukrotnie więcej. Sprawdź warianty na https://www.ladymakeup.pl/sklep/akcesoria-do-makijazu/pedzle-do-makijazu.html.

Pędzle do makijażu – po co w ogóle są ci potrzebne?

Może zastanawiasz się teraz, czy w ogóle są ci potrzebne do wykonania makijażu pędzle? Choć niektóre kosmetyki, na przykład podkład czy cienie, możesz aplikować palcami, zastosowanie pędzli pozwoli ci odczuć różnicę. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne nakładanie kosmetyków, bez ryzyka rozmazywania się czy smużenia. W ten sposób osiągniesz pożądane efekty szybko i bez wysiłku.

Warto wspomnieć również, że przeznaczone do makijażu twarzy pędzle pozwalają na lepsze połączenie kosmetyku ze skórą. W przypadku aplikacji dłonią niektóre formuły pod wpływem ciepła ciała zmieniają swoje właściwości. Z tego względu końcowy efekt może okazać się niezadowalający. Zdarza się także, że bez pędzla trudno jest działać intencjonalnie. Problem pojawia się w zakamarkach twarzy, na przykład przy skrzydełkach nosa, gdzie trudno jest rozprowadzić kosmetyk starannie, zaś detale, na przykład kreski, malowanie linii wodnej czy nawet proces blendowania cieni, bez pędzla są po prostu niemożliwe.

Jakie pędzle są najlepsze?

Prawdopodobnie przed zakupem będziesz zastanawiać się, czy lepsze są naturalne pędzle czy pędzle syntentyczne. Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona przede wszystkim od efektu, jaki chcesz osiągnąć, oraz od indywidualnych upodobań.

Pędzle z naturalnego włosia są bardzo delikatne i miękkie, dlatego przy wykonywaniu makijażu sprawdzą się zwłaszcza do nakładania produktów sypkich. Syntetyczne pędzle lepiej radzą sobie z formułami kremowymi, które dużo łatwiej rozprowadzić. Można zatem wywnioskować, że drogą do perfekcyjnego makijażu jest umiejętne połączenie obu tych wariantów. Podobne zasady obowiązują zarówno w przypadku standardowych, jak i profesjonalnych pędzli.

Nie tylko rodzaj włosia wpływa na jakość pędzli, ale także ogólna jakość wykonania. Przy wyborze pamiętaj o sprawdzeniu, czy włoski są dobrze zbite i czy nie wystają przed użyciem. Zwróć uwagę również na skuwkę, która powinna być solidna i trzymać włosie mocno. Dzięki temu pędzel nie będzie narażony na uszkodzenia podczas użytkowania oraz mycia. W obu przypadkach musisz pamiętać o regularności czyszczenia pędzli.

Rodzaje pędzli do makijażu

Przejdźmy do sedna, czyli do omówienia najważniejszych rodzajów pędzli. Poniżej znajdziesz ich krótką charakterystykę.

  • Pędzle do podkładu

Do aplikacji podkładu możesz wykorzystać palce, gąbeczkę lub pędzle. Wyróżniają je przede wszystkim znaczne wymiary. Duża powierzchnia umożliwia szybkie i precyzyjne pokrycie twarzy podkładem bez efektu maski. Gęste włosie oraz delikatnie zaokrąglony kształt wpływają na dokładność. Warto również zwrócić uwagę na pędzle ze ściętą końcówką.

W tej kategorii godne polecenia są pędzle syntetyczne, które nie wchłoną płynnego podkładu i sprawią, że pielęgnacja pędzli będzie łatwiejsza.

  • Pędzle do makijażu oczu

Podczas wyboru pędzelków do cieni, skoncentruj się na precyzji. Wybierz te, które są niewielkie, aby dotrzeć nimi nawet do najtrudniej dostępnych miejsc wokół oka.

Pędzle do cieni można podzielić na te przeznaczone do aplikacji cieni oraz na wersje do ich blendowania, czyli rozcierania i delikatnego łączenia kolorów. Aby precyzyjnie rozprowadzić cień na powiece, wybierz płaski, niezbyt szeroki pędzel do oczu z delikatnie zaokrąglonym czubkiem. Cienki i płaskimi pędzelkami dotrzesz nimi do kącików oczu i stworzysz miękką linię nad rzęsami, zamiast używać eyelinera. Idealne pędzle do blendowania do małe i puchate pędzelki.

  • Pędzle do pudru

Odpowiednie pędzle do pudru są duże i puszyste. Dzięki temu łatwo można nimi nabrać niewielką ilość produktu i równomiernie oraz szybko rozprowadzić go na całej twarzy. Duży pędzel do pudru znacząco ułatwia proces nakładania makijażu i pozwala uniknąć nieestetycznych plam. Dobrze sprawdzi się w tej roli pędzel kabuki.

Zestaw czy pojedyncze pędzle do makijażu?

Zestawy pędzli do makijażu występują w różnych wariantach. Zakup gotowego zestawu może być kuszący, jednak nie zawsze jest uzasadniony. Możesz zatem pokusić się o samodzielne skompletowanie zestawu pędzli do makijażu, zawierającego tylko te elementy, których naprawdę potrzebujesz.