Makijaż dla początkujących – poradnik zakupowy

Kobiety uwielbiają pięknie wyglądać. W dobre samopoczucie wprawia je między innymi starannie wykonany makijaż. Jednak nie każda pani wie w jaki sposób go wykonać oraz jakie produkty będą przydatne na początku tej przygody. Nasz poradnik z pewnością rozwieje wiele wątpliwości.

Makijaż dla początkujących – często mniej znaczy lepiej

Rozpoczynając przygodę z makijażem musisz zakupić kilka produktów, które z pewnością Ci się przydadzą.

Podstawą dobrze wykonanego makijażu jest dobre oczyszczenie cery – należy tę czynność wykonać nie tylko wieczorem przed położeniem się spać, ale także przed wykonaniem makijażu. Możesz to zrobić przy pomocy toniku dopasowanego do typu cery. Kolejno nakładamy bazę lub krem. Chociaż początkowo makijaż może przytłaczać ze względu na szeroki wybór produktów, to z czasem pewne zadania będziesz wykonywała automatycznie. Do wykonania makijażu niezbędne są podstawowe kosmetyki takie jak podkład, korektor i tusz do rzęs.

Podkład i pędzle – podstawa udanego makijażu

Pierwszym krokiem jest znalezienie podkładu dopasowanego do Twojego odcienia skóry. Ważne jest, aby produkt nie był ani zbyt ciemny, ani zbyt jasny. Wybierając podkład trzeba także sugerować się składem i zawartością witamin, które doskonale odżywią skórę. Brak sztucznych barwników i parabenów to dodatkowy atut. Musisz pamiętać, że do nałożenia podkładu będą potrzebne odpowiednie pędzle, które pozwolą na równomierne rozłożenie kosmetyku.

Korektor – ukryj niedoskonałości

Bardzo przydatnym produktem do makijażu jest także korektor. To kluczowy element makijażu – pomaga ukryć niedoskonałości skóry, przebarwienia i cienie pod oczami. Wybierz produkt o kryjącej formule i dopasowanym odcieniu. Nakładają go punktowo przed nałożeniem podkładu, by z sukcesem ukryć niedoskonałości występujące na skórze.

Do czego przydadzą się pędzle do makijażu?

Dobrym uzupełnieniem do kosmetyków są pędzle do makijażu. Dla początkujących zalecamy zestaw podstawowych pędzli: do podkładu, do cieni i do zaznaczenia kości policzkowych. To miejsca, które najczęściej są poddawane malowaniu dlatego nałożenie odpowiednich kosmetyków przy pomocy dobrze dobranych pędzli da gwarancję udanego makijażu. Ponadto mogą Ci się przydać pędzle do ust, które wyróżniają się cieniutką końcówką. Kupując zestaw pędzli można spotkać się także z szeroki wachlarzem, który jest przydatny przy usuwaniu nadmiaru kosmetyków sypkich.

Nie zapomnij o tuszu do rzęs – podstawowym produkcie uwydatniającym spojrzenie. Wybierz tusz zapewniający odpowiedni efekt, czy to przedłużający, pogrubiający lub podkręcający rzęsy.

Jak widzisz samo wykonanie makijażu nie jest niczym trudnym, wystarczy, ze będziesz posiadała kilka produktów ułatwiających pracę.