Stan emocjonalnego, przyjemnego napięcia – czy motyle w brzuchu to podniecenie?

Czy motyle w brzuchu to podniecenie? Z czym związane jest to zjawisko?

Fraza motyle w brzuchu, jest określeniem pewnego rodzaju ekscytacji, związanej z tematyką miłosną i zauroczeniem, a także pożądaniem. Ale czy zawsze oznacza to podniecenie? Czy może jest też inne znaczenie? Przyjrzyj się bliżej szczegółom dotyczącym tego tematu.

Co to są motyle w brzuchu? Czy zawsze motyle w brzuchu wywołane są podnieceniem?

Uczucie motyli w brzuchu, to fizyczne odczucie, związane z procesami chemicznymi zachodzącymi w organizmie.  Spowodowane jest podwyższoną produkcją hormonów szczęscia. Uczucie związane z emocjami towarzyszy głównie zakochanym, ale niektórzy doświadczają go w innych chwilach np. stresujących sytuacjach między innymi egzamin, nowa praca.

Łaskotanie w brzuchu, czyli przysłowiowe motylki jak najbardziej wywołuje też podniecenie. Jest to niecodzienne, przyjemne uczucie, spowodowane połączenie silnych   emocji  i hormonów.

Skąd się biorą motylki w brzuchu? Czy ma powiązanie z aspektami zdrowotnymi?

Mimo, że dużo mówi się o motylkach w brzuchu, to nie każdy zdaje sobie sprawę skąd one się biorą. Są to oznaki zakochania,szczęscia i może być początku, lub rozkwitu miłości. Za ich powstawanie, odpowiedzialna jest fenyloetyloamina, zwana C8-H11-N. Jej stężenie wzrasta, a wtedy pojawia się motylki. Poczucie to jest porównywane do odczuć po zażyciu narkotyków. Ciekawostką jest, że można szybko się od odczucia  uzależnić.

Niewielki procent odczuwania motyli w brzuchu, może być spowodowany problemami zdrowotnymi np. zapaleniem żołądka. Jednak głównie to miłość i emocje z nią związane, są odpowiedzialne za „życie” motyli.

Jakie są objawy motyli w brzuchu i jak je rozpoznać?

Motylki w brzuchu mają specyficzne objawy, działające na naszą świadomość. Można je rozpoznać lekkim łaskotaniem w brzuchu,ale także można odczuć i dostrzec :

  • przyspieszenie bicie serca
  • płytki oddech
  • zwiększenie napięcia mięśni
  • rozkojarzenie, brak koncentracji
  • uczucie „gęsiej skórki”
  • rozszerzone źrenice

Charakterystyczne uczucie podniecenia i podekscytowania, rodzi masę emocji i doznań. Wraz z występującym spięciem żołądka, nie ma tu takiego dopływu krwi, jak w chwili zrelaksowania. Wtedy jest zdecydowanie większa chęć na bliskość z racji podniecenia, poza tym mamy motylki w brzuchu

Jak długo jest możliwe odczuwanie motyli w brzuchu?

Miłosć, to złożona reakcja biologiczno-chemiczna, oparta na zmianach hormonalnych. Ludzki organizm wydziela nietypową chemię. a duże znaczenie w tej kwestii maja feromony Odczuwanie motyli w brzuchu, to przejściowy- nagły i niespodziewany stan. Z czasem uczucia się zmieniają, romantyczne uniesienia mijają, a wraz z tym następuję zmiana odczuwanych emocji i przekształcenie ich w inne, głębsze odczucia.

Odczuwanie motyli w brzuchu-czy zależą od płci?

Emocje kobiet i mężczyzn, związane z życie uczuciowym są odmienne. Połączenie pożądania, feromonów i euforii jest zjawiskiem normalnym. Motyle w brzuchu są miksem emocji oraz chemii wytwarzanej przez organizm człowieka. Objawy zakochania u pań i panów, są zazwyczaj nieco inne. Zjawiska motyli w brzuchu, może doświadczyć każdy, nie ma w tym przypadku reguły. Wszystko zależy od osobowości, nie od płci.

Podsumowując  temat motyle w brzuchu, nie zawsze wywołane są podnieceniem. Jest to uczucie, która objawia się w różnych sytuacjach- pozytywnych, ale również i stresujących. Zjawisko motyli w brzuchu jest zlożone, wyznacza różne stany emocjonalne, a także ma duże znaczenie i wpływ na nasze życie.