Wszystko o tym, jak się całować z językiem

Nawiązanie intymnej relacji z partnerem to wieloetapowy proces, który może przebiegać szybko lub bardzo powoli. Nieodłącznym elementem tworzenia romantycznego związku z drugą osobą są pocałunki, które mogą być zarówno subtelne, delikatne jak i wyjątkowo zmysłowe. Dowiedz się wszystkiego na temat całowania. Jak się całować z językiem i bez oraz kiedy lepiej sprawdzi się całowanie w policzek, czoło i w usta.

Pocałunki na początku związku – jak zacząć?

Początek związku to etap przysłowiowych motyli w brzuchu, bezgranicznego uwielbienia drugiej osoby, poznawania siebie i swoich ciał oraz charakterów. W tym czasie jesteście sobą bardzo zaciekawieni i chcecie spędzać ze sobą każdą, wolną chwilę. To idealny etap na pierwsze pocałunki i częste przytulanie się. Doskonałym sposobem na początki całowania się z partnerem jest romantyczna randka w parku, gdy podczas spaceru możecie skradać sobie całusy lub wspólny wypad do klubu, w którym tańcząc będziecie mogli być bliżej siebie. To świetna okazja do pierwszych pocałunków i wspólnej radości z muzyki. Możecie wybrać się do kina, gdzie w trakcie seansu nietrudno skraść całusa.

Jak pocałować partnera po raz pierwszy?

Pierwszy pocałunek w usta to ważny moment w nowym związku. Przy pierwszym całowaniu staraj się zachować delikatność i nie osaczaj partnera. Nie musisz całować z językiem, pierwszy pocałunek w usta może być krótki, ale badawczy. Postaraj się skupić na poznaniu kształtu ust partnera i zadbaj o romantyczną scenerię oraz wyjątkową atmosferę. Pierwszy pocałunek powinien być wyjątkowy. Nie spieszcie się, odkrywając specyfikę doznań. Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy pocałunek czy pierwszy pocałunek z niedawno poznaną osobą, skup się na wyjątkowości tego momentu. Niezwykły pierwszy pocałunek jest doskonałą formą pokonania bariery nieśmiałości. Dzięki niemu przechodzicie do intymnej relacji, którą będziecie mogli rozwijać z właściwą prędkością. Pierwszy pocałunek może być wstępem do kolejnych czułości. Ważne, by pierwsze całowanie z partnerem było subtelne i romantyczne. Na to jak całować się z językiem przyjdzie czas przy kolejnych pocałunkach.

Jak się całować z językiem i kiedy warto?

Kiedy macie za sobą pierwsze pocałunki romantyczne, delikatne czas by przejść do kolejnego etapu. Całowanie z językiem jest bardziej intymną formą pocałunku w usta, praktykowaną przez pary. O ile zwykły pocałunek może mieć formę przyjacielskiego powitania, pożegnania lub czułości rodzinnych, o tyle całowanie z językiem zarezerwowane jest dla par. Dzięki tej formie pocałunku możecie być na prawdę blisko i odkrywać zakamarki swoich ust. Zastanawiasz się jak całować z językiem? Wystarczy rozchylić wargi i wysunąć język. Wtedy podczas całowania się naturalnie wniknie on do ust partnera. Możesz pozwalać oplatać swój język językowi partnera lub przesuwać nim w jego ustach. Dzięki temu dokładnie poznacie swój smak i zapach. Nawiążecie intymną relacje, która przygotuje was do kolejnych etapów związku i zmniejszania dystansu. Na kolejnych etapach związku całowanie z językiem może być doskonałym urozmaiceniem intymnych pieszczot lub elementem gry wstępnej przed zbliżeniem.

Całowanie w policzek i w czoło – kiedy wypada?

Całowanie w policzek jest niezobowiązującym sposobem na powitanie się lub pożegnanie i może być praktykowane niezależnie od relacji i stopnia zażyłości. Sprawdza się zarówno pomiędzy przyjaciółmi, członkami rodziny jak i pomiędzy znajomymi. Nie należy całować w policzek osób, z którymi łączą nas relacje typowo służbowe, oficjalne. Pocałunek w czoło jest natomiast elementem opiekuńczej relacji i najczęściej praktykowany jest przez rodziców lub przyjaciół, którzy w ten sposób manifestują swoją opiekuńczość i troskę. Pocałunki w czoło są bardziej intymne niż całus w policzek. Warto wspomnieć też o formie całowania, która wyrażana jest przez dżentelmenów, całujących kobietę w zewnętrzną stronę dłoni na powitanie. To wyjątkowo elegancka i stylowa forma przywitania się i poznania nowej osoby. Jeśli chcesz zrobić wrażenie, to doskonały pomysł.