Czy pelargonia lubi dużo słońca?

Czy pelargonia lubi dużo słońca?

Pelargonie to niezwykle barwne kwiaty, które są chętnie uprawiane w przydomowych ogrodach, a także na tarasach oraz balkonach. Przykuwają uwagę swoimi kolorami oraz pełnymi kwiatami. Jednak warto wiedzieć w jaki sposób je prawidłowo pielęgnować, ponieważ są dość wrażliwe,

szczególnie na zbyt małą ilość słońca, przez co mogą nie kwitnąć. Dlatego pelargonia powinna być ustawiona w słonecznym stanowisk, by pięknie kwitła.

Dobrego nasłonecznienia oczekują pelargonie uprawiane w rabatach, które nie mogą zajmować półcienistego miejsca, ponieważ nie będą odpowiednio kwitły. Warto mieć też na uwadze, że te kwiaty doskonale sobie radzą stanowiskach mocno nasłonecznionych bez obawy o ich uschnięcie. Odpowiednia pielęgnacja to również właściwe dostarczanie im odpowiedniej ilości wody, ponieważ pelargonie w trakcie wzrostu potrzebują jej dość dużo. Pelargonie są bardzo wdzięcznymi kwiatami, które za odpowiednią pielęgnację odwdzięczą się wielobarwnymi kolorami kwiatów oraz długim okresem kwitnienia.