Co zrobić aby pogrubić włosy? – poznaj nasze sposoby!

Co zrobić aby pogrubić włosy? - poznaj nasze sposoby!

Włosy są niewątpliwie bardzo ważnym elementem zarówno dla mężczyzny, jak i dla kobiety, dlatego warto wiedzieć, jak można poprawić ich kondycję oraz strukturę, dzięki czemu będą one grube i nie będą się łamać. Co zrobić, aby pogrubić włosy? – o tym dowiesz się w naszym artykule.

Cienkie i zniszczone włosy – co zrobić aby pogrubić włosy?

Utrata blasku włosów może mieć różne między innymi zdrowotne przyczyny oraz może się też wiązać z tym, że struktura włosów jest słabsza, przez co ulegają one zniszczeniu, co zatem zrobić aby pogrubić włosy?. Istnieją jednak domowe sposoby na to, aby pogrubić strukturę włosów, przez co odzyskają one swój zdrowy wygląd. Przede wszystkim dobrze jest zacząć od odpowiedniej pielęgnacji, co sprawi, że włosy będą mogły nabrać mocy i zwiększy się ich odporność na działanie czynników zewnętrznych, jak i na czynniki atmosferyczne. Przy procesie pogrubiania włosów dobrze jest powrócić do ziołolecznictwa, gdyż niektóre zioła mogą wpłynąć na strukturę włosów i pogrubić je od samej cebulki. Warto również spróbować naturalnych kosmetyków, olejowania i stosowania różnego rodzaju probiotyków, które pomogą przyspieszyć proces odnowy włosów. Dobrze jest dodać, że regularnie olejowane włosy nabiorą masy i będą widoczne efekty nawet już po kilku razach, w zależności od tego, jak bardzo są zniszczone włosy. Na objętość i grubość włosów pozytywnie wpływają kosmetyki takie jak maski do włosów, dzięki którym da się w zaciszu domowym wzmocnić strukturę włosów. Ważnym elementem, który często jest pomijany przy odbudowywaniu struktur włosów, jest również pozycja, w której się śpi i to, czy włosy są wiązane w ciasny kok, czy też są one swobodnie rozpuszczane. Zadbaj także o odpowiednią szczotkę do włosów, która nie będzie wyrywać włosów w trakcie czesania.

Czego unikać przy cienkich włosach, aby szybciej je pogrubić?

Przy cienkich włosach zalecane jest także rzadkie farbowanie oraz rozjaśnianie, gdyż te zabiegi mogą bardzo osłabić włosy od środka. Kolejnymi procesami, które mogą mieć wpływ na to, jakiej grubości są włosy, są opalanie oraz solarium. Promieniowanie słoneczne oraz to, które jest w solarium działa bardzo podobnie jak utleniacz, przy rozjaśnianiu włosów, który niszczy ich strukturę. Dobrze jest także zrezygnować z częstego farbowania oraz rozjaśniania włosów.

Grube, lśniące i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety oraz mężczyzny, dlatego warto zwrócić uwagę na swoją pielęgnację oraz dobór odpowiednich kosmetyków, które pomogą w odbudowie zniszczonych włosów. Dobrze jest także zadbać o skórę głowy, aby była ona wzmocnieniem dla włosów.